Zednické šňůry

 

 

Materiál

 

Zednické šňůry vyrábíme převážně z polypropylenu a polyetylenového monofilu. Nicméně dle přání zákazníka jsme schopni tyto šňůry vyrábět z dalších materiálů na základně zákaznických požadavků na specifické vlastnosti dané šňůry.

Alternativními materiály mohou být:

 

  • Bavlna – pro přirozenou odbouratelnost v přírodě. Tyto šňůry jsou zcela přírodního původu a také se brzy samy rozloží.

 

  • Dyneema® – pro velmi vysokou pevnost a odolnost v otěru. Šňůry z materiálu Dyneema® mají vysokou kluznost a tudíž se nezachytí o výstupky na omítce a velmi dobře se s nimi pracuje.

 

  • Kevlar – pro tepelnou odolnost. Šnůry z kevlaru jsou mechanicky, chemicky i tepelně velice odolné. Dokáží odolávat teplotám až do 450°C. Hodí se všude tam, kde se na stavbě pracuje s otevřeným ohněm.

 

Barvy, dezény a provedení:

 

Standardně vyrábíme zednické šňůry v těchto barevných kombinacích 

Použití zednických šňůr

 

Zednické šňůry se používají při zednických pracích na stavbách pro vymezování rovin budoucích zdí, otvorů a podobně. Dají se také použít na růné úvazky, eventuelně jako prádelní šňůry či šňůry pro další aplikace.

 

Dodání

 

Zednické šňůry zpravidla dodáváme na cívkách o definovaných délkách (30m, 50m, 100m, 2100m, 6500m). Při větším odběru jsme schopni nacívkovat zednickou šňůru na libovolnou délku, cívku libovolné velikosti s vámi definovanou etiketou.